Kurtki dla dziewczynek

0
326
Kurtki dla dziewczynek

Modne i komfortowe kurtki dla dziewczynek

Sklepy odzieżowe oferują szeroką gamę okryć wierzchnich dla dzieci w każdym wieku. O ile najmłodsze dzieci, które na zewnątrz spędzają niewiele czasu (do tego zwykle siedząc z wózku), wystarczy ubrać w ciepły kombinezon i przykryć kocem, o tyle starsze mają już większe wymagania. Kurtki dla dziewczynek i chłopców, dzieci niezwykle pomysłowych i aktywnych, muszą spełniać wiele oczekiwań najmłodszych, ale i ich rodziców.

Odzież wierzchnia dla dzieci – wymagania

Wygoda

Kurtka dla dziecka musi być przede wszystkim wygodna. Powinna być zatem wykonana z dość elastycznych i miękkich tkanin, które zapewnią swobodę ruchów. Nie powinna być zbyt obcisła, bo dziecku będzie niewygodnie. Warto również zwrócić uwagę na szerokość rękawów i stójkę pod szyją. Niekiedy dzieci skarżą się, że sięga ona zbyt wysoko, bądź suwak nie jest odpowiednio zabezpieczony i drapie je w brodę.

Rodzaj zapięcia

Jeśli jesteśmy już przy suwaku, to rzeczywiście najlepiej wybierać kurtki z tym rodzajem zapięcia. Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie wygodne i szybkie. Kilkulatek zdecydowanie lepiej poradzi sobie z zapięciem kurtki na suwak, aniżeli z napami czy guzikami.

Komfort cieplny

Kurtki dla dziewczynek i chłopców muszą być oczywiście dostatecznie ciepłe. Zwracamy uwagę na rodzaj wypełnienia i grubość podszewki, sprawdzamy, czy ocieplane są także rękawy. Lepiej wybierać kurtki dłuższe, sięgające nieco poniżej pupy – wówczas mamy pewność, że nerki dziecka będą bezpieczne. Poza tym w dłużej kurtce łatwiej usiąść na sankach czy zimnej ławce. Ważne są także ściągacze przy rękawach i na dole ubrania. Dzięki nim kurtka jest bardziej „szczelna” – śnieg nie dostanie się do rękawów podczas zabawy.

Trwałość

Odzież wierzchnia dla dzieci musi być wytrzymała. Stawiamy zatem na producentów, którzy przykładają ogromną wagę do jakości swoich produktów. Wytrzymałe kurtki dla dziewczynek oferuje marka Mayoral do kupienia w sklepie madmuazelle, która od lat zajmuje się szyciem modnej, ale i niezwykle trwałej odzieży dla dzieci. Zabawy na śniegu, zwłaszcza tym topniejącym i mieszającym się z błotem, bardzo często kończą się praniem wszystkiego, co dziecko miało na sobie. Kurtki Mayoral doskonale znoszą wielokrotne prania, nie tracąc przy tym kształtu ani koloru.

Wygląd

Kurtki dla dziewczynek i chłopców powinny podobać się dzieciom. Trudno zmusić kilkulatka do założenia rzeczy, która nie przypadła mu do gustu. Oczywiście nie musimy od razu wybierać ubrań w bajkowe motywy czy pstrokate kolory, niemniej podczas zakupu warto wziąć pod uwagę upodobania dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here