Bajkowe motywy na ubraniach

0
324
Bajkowe motywy na ubraniach

Bajkowe motywy na ubraniach dziecięcych

Rodzice zapytani o to, czym powinny charakteryzować się ubrania dla dzieci, zwykle na pierwszym miejscu wymieniają wygodę/swobodę ruchów. Potem pojawiają się słowa o trwałości ubrań, możliwości długotrwałego użytkowania i wielokrotnego prania. Wielu rodziców przyznaje również, że liczy się łady wygląd odzieży, ale nie kupią nawet najpiękniejszej rzeczy, jeśli na pierwszy rzut oka widać, że dziecku nie będzie w niej wygodnie, albo że rozpadnie się po pierwszym praniu. Pamiętajmy przy tym, że to, co podoba się rodzicom, niekoniecznie przypadnie do gustu dzieciom. Najmłodsi lubią bowiem bajkowe motywy na ubraniach, a niektórzy rodzice wolą odzież w stonowanych barwach.

Odzież dziecięca na wzór ubrań dla dorosłych

W niektórych sklepach z odzieżą dziecięcą trudno szukać bogato zdobionych ubrań w szalonych kolorach. Spotkamy tam raczej miniaturki ubrań dla dorosłych. Niektóre mamy są wręcz zachwycone takim sposobem ubioru. Chłopcy i dziewczynki wyglądają wówczas dostojniej, bardziej elegancko, zdaniem rodziców stylowo.

Z całą pewnością warto, by w szafie dziecka było przynajmniej kilka takich ubrań. Sprawdzą się podczas spotkań rodzinnych, uroczystości w przedszkolu czy szkole i wielu innych okazji, podczas których wypada wyglądać dostojniej.

Kolorowa odzież dziecięca

Niejako w opozycji do omówionego wyżej trendu znajdują się barwne i wzorzyste ubranka dla dzieci. Wielu rodziców wybiera je z premedytacją, chcąc, by ich pociecha miała kolorowe dzieciństwo. Tłumaczą, że właśnie teraz jest czas na zabawę kolorami.

W sklepach dostępne są ubrania dziecięce we wszystkich możliwych kolorach. Niektórzy wciąż uważają, że dziewczynkom najlepiej jest w różu, zaś chłopcom w niebieskościach, ale część rodziców z premedytacją unika tak oczywistych zestawień kolorystycznych.

Bajkowe motywy na ubraniach dla dzieci

Wzorzyste ubranka dziecięce cieszą się sporą popularnością. Trudno jednoznacznie określić, jakie wzory pojawiają się najczęściej, bowiem na bluzeczkach i sukienkach możemy znaleźć niemal wszystko, począwszy od kwiatków, chmurek i jednorożców na ubrankach dla dziewczynek, po auta, roboty i piłki na ubraniach dla chłopców.

Niektóre ubrania zdobione są postaciami z bajek czy filmów animowanych, które zrobiły furorę w kinie. Bajkowe motywy na ubraniach spotykają się z prawdziwym zachwytem ze strony dzieci zafascynowanych danym bohaterem z kreskówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here