Strój do przedszkola

0
292
Strój do przedszkola

Strój do przedszkola – wygoda ponad wszystko!

Kompletowanie wyprawki do przedszkola uzależnione jest od wymagań konkretnej placówki. Niekiedy przedszkole wymaga, by rodzic dostarczył produkty higieniczne, artykuły papiernicze, książki, fartuszki do prac plastycznych itd. Innym razem pobiera opłatę, a wszystkie rzeczy kupuje wychowawca danej grupy. Rodzicom pozostaje zakup ubrań, kapci i worka na ubranka awaryjne. Tu pojawia się kolejny problem – jaki strój do przedszkola będzie najlepszy?

Estetyczny i wygodny strój do przedszkola

Strój do przedszkola dla dzieckaDziecko od początku powinno uczyć się czym jest estetyczny wygląd. Warto uświadamiać maluchowi, że niektóre rzeczy nie pasują do siebie ze względu na kolor, fason czy ilość ozdób. Oczywiście przedszkole to nie rewia mody, niemniej kształtowanie stylu to proces, który warto rozpocząć jak najwcześniej.

Estetycznie mogą wyglądać ubranka za naprawdę niewielką cenę. Nie chodzi o to, by dziecko było ubrane od stóp do głów w markowe rzeczy. Odzież ma być czysta, schludna, powinna też podobać się dziecku. Najważniejsze jednak, żeby była wygodna.

W przedszkolu dzieci biegają, skaczą, tańczą, wygłupiają się na placu zabaw. Strój do przedszkola powinien umożliwiać im sprawne wykonywanie tego typu aktywności. Istotne jest także to, by dziecko mogło samodzielnie poradzić sobie w toalecie. Początkującym przedszkolakom, które niedawno odbyły trening czystości, zdejmowanie sztywnych jeansów z guzikami może sprawić wiele problemu. Tak wiele, że nie zdążą na czas zdjąć spodni… Poza tym dzieci przebierają się na czas leżakowania oraz przed każdym wyjściem na spacer. Ubrania bez guzików, sprzączek, pasków znacznie ułatwią im naukę samodzielności.

Jakie ubranka sprawdzają się w przedszkolu?

Najlepiej sprawdzają się ubranka wykonane z naturalnych tkanin. Tkaniny pochodzenia naturalnego pozwalają skórze oddychać, co jest niezwykle ważne w przypadku ruchliwych, narażonych na przegrzanie dzieci. Warto stawiać na odzież elastyczną – sztywne, wąskie spodnie nie są tym, co przedszkolaki lubią najbardziej, podobnie jak przylegające do ciała bluzki z otworem, przez który trudno przecisnąć głowę. Warto zatem stawiać na przewiewne bawełniane koszulki i dresowe spodnie z gumką w pasie. W przypadku dziewczynek sprawdzą się miękkie leginsy i dzianinowe sukienki.

Wybierając strój do przedszkola, staramy się unikać wszelkiego rodzaju zapięć, zwłaszcza guzików. O ile bluzy rozpinane na suwak są dość praktycznym rozwiązaniem, o tyle koszule i swetry na guziki warto trzymać w szafie jako strój na wyjątkowe okazje. Podobnie traktujemy spodnie zapinane na guziki czy haftki. Ostrożnie podchodzimy również do tematu spodni zawiązywanych na sznurek – zwłaszcza w grupach najmłodszych przedszkolaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here