Sweterki dla dziewczynek

0
300
Sweterki dla dziewczynek

Jak kupować sweterki dla dziewczynek?

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy to odpowiedni czas na noszenie swetrów. Warto zatem zastanowić się, jakiego typu sweterki dla dziewczynek są teraz modne? Wybór jest naprawdę ogromny.

Sweter – uniwersalny element dziecięcej garderoby

Chłopiec w sweterkuSweterki mogą nosić zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Jest to strój odpowiedni na co dzień (do przedszkola czy szkoły), jak i na specjalne okazje. Elegancki sweterek może stanowić uzupełnienie stroju galowego. Mali chłopcy niezbyt dobrze czują się w sztywnych marynarkach, a miękki sweter jest dla nich świetną alternatywą. W przypadku dziewczynek sytuacja wygląda podobnie – sweterek założony na elegancką sukienkę dodaje jej uroku.

W sytuacjach codziennych chłopców w swetrach spotykamy ciut rzadziej, bowiem mamy preferują wygodne bluzy dresowe. Czy to oznacza, ze sweterek nie jest wygodny? Absolutnie nie! Kojarzy się jednak nieco bardziej formalnie aniżeli zwykła bluza. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku dziewczynek, które znacznie częściej możemy spotkać w sweterkach. Wystarczy przyjrzeć się dzieciom w grupie przedszkolnej.

Sweterki dla dziewczynek – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przede wszystkim sweterek powinien mieć odpowiedni rozmiar. Pamiętajmy, że swetra nie zakładamy na gołe ciało, więc nie może być zbyt obcisły. Poza tym ciasne ubranko będzie krępować ruchy dziecka i sprawiać, że będzie mu niewygodnie.

Sweterek musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jest to istotne z kilku powodów. Po pierwsze, sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza. Dziecko w takim swetrze bardzo szybko się spoci. Po drugie, sztuczne, kiepskiej jakości materiały, szybko tracą pierwotny kształt. Sweter po kilku (a czasem już po jednym!) założeniach zaczyna się mechacić i rozciągać, co nie wygląda estetycznie. Po trzecie, sweterki dla dziewczynek (szeroką ofertę znajdziesz tutaj) muszą wytrzymać dziecięce harce, zabawy plastyczne i wielokrotne prania. Kiepskiej jakości sweter bardzo szybko straci ładny wygląd i nie będzie się nadawał do ponownego założenia.

Kolejną kwestią jest właśnie wygląd sweterka. Na rynku dostępne są swetry rozpinane i wciągane przez głową, swetry na guziki i na suwak, swetry ze stójką, golfem lub dekoltem, swetry z kapturem i bez. Wybór jest naprawdę ogromny. W przypadku ruchliwych dzieci najlepiej sprawdzają się jednak rozpinane sweterki dla dziewczynek, które można rozpiąć, gdy zrobi się zbyt ciepło. Rozpinany sweterek nie zasłania ubrania, które jest pod spodem. Piękna bluzeczka czy sukienka zostają należycie wyeksponowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here